Відпочивайте з нами!
Ваш персональный консультант Валентина
Залишіть своє ім'я та номер телефону, найближчим часом ми з вами зв'яжемося.

Як накопичити на відпустку мрії?






Фінансисти стверджують, що навіть якщо рівень вашої зарплати залишає бажати кращого, ви все одно зможете відкладати невелику частину і в підсумку провести відпустку саме в тій країні, про яку давно мріяли. Як таке можливо? Вся справа в грамотному плануванні та мотивації, запевняють експерти. Як правильно відкладати кошти, які не заганяючи себе при цьому в боргову яму?


Не брати і не давати в борг
Якщо ви дійсно хочете відправитися у відпустку, як можна швидше, тоді візьміть собі за правило ні брати і не давати гроші в борг. У першому випадку ви можете не повернути вчасно суму і зіпсувати відносини з людиною (або зовсім потрапити на відсотки, якщо у вас з самого початку не було обговорено зворотне), а в другому випадку, якщо люди не зможуть вам повернути вчасно гроші і почнуть «годувати сніданками» , ви також залишитеся без засобів і змушені будете розраховувати тільки на себе. Але якщо ви все одно маєте намір допомагати, наприклад, друзям, тоді, дотримуючись порад фінансистів, позичайте рівно ту суму, яку, в разі неповернення, легко зможете пробачити і забути (так ви не зіпсуєте відносини з друзями і не потрапите в скрутне фінансове становище ).

«Ви розумієте, у нас зараз труднощі з фінансами. Ми вам заплатимо. Коли-небудь потім »
Фінансисти нагадують, що себе (а точніше, свої професійні послуги та таланти) необхідно цінувати. І ні за що не погоджуватися попрацювати просто так, заради настання світлого майбутнього. На жаль, дуже багато роботодавців спеціально занижують зарплати або зовсім просять увійти в їхнє становище в зв'язку з тимчасовими фінансовими труднощами і відпрацювати авансом. Вони, звичайно, обіцяють оплатити ваш труд потім, ось тільки зазвичай це потім так і не настає. Ви, не дочекавшись обіцяних коштів, переходите на нову роботу, а ваш екс-начальник знаходить собі чергову «жертву», готову працювати практично за ідею. Тому відразу чітко озвучуйте свої зарплатні очікування і не погоджуйтеся працювати без договору, адже на словах вам можуть наобіцяти все, що завгодно, а потім просто зробити вигляд, що ні про що таке з вами не домовлялися і взагалі, бачать вас в перший раз у своїй життя.

«Кредит? Ні, не чули! »
Не дарма кажуть, що брати чуже легко, а ось віддавати доведеться своє і з відсотками. Тому постарайтеся не заганяти себе в боргову яму (адже якщо ви не зможете виплатити кредит вчасно, то крім відсотків, банк може виставити вам значний штраф, який, на жаль, теж доведеться вам оплатити). Якщо, скажімо, ви хочете купити собі щось дороге (або організувати відпустку мрії), то просто почніть потихеньку відкладати кошти. Розрахуйте, скільки вам знадобиться часу, щоб зібрати потрібну суму. Адже коли у вас є чіткі уявлення і план дій (можливо, знайти додатковий заробіток і так далі), то необхідна сума збереться набагато швидше. Та й збирати стане набагато приємніше, коли ви ставите перед собою конкретну мету, ніж якщо ви будете просто відкладати «на що-небудь, потім розберемося».

Ніяких напівфабрикатів і фаст-фуду!
Ті, хто вважає, що в разі включення «жорсткої економії» їм доведеться перейти на дешеву їжу низької якості (ті ж напівфабрикати, наприклад, або фастфуд) насправді помиляються. Не потрібно обмежувати себе в їжі, досить лише переглянути свій раціон і замінити шкідливі продукти чимось корисним. Наприклад, ті ж м'ясо, риба, овочі або фрукти вийдуть не дорожче заморожених готових страв, чіпси, тістечка, газованих напоїв або бургерів і вже точно принесуть набагато більше користі вашому організму.

Смачна домашня їжа замість робочої їдальні
Ще одна стаття витрат, яку можна оптимізувати - харчування в офісі. Так, наприклад, замість того, щоб витрачати гроші на столову (або ресторан), просто привчіть себе до того, що будете приносити на роботу домашню їжу. Це і корисніше, і економічніше. Адже у випадку з точками громадського харчування ніколи не можна бути впевненими на 100%, що вам там подадуть якісно приготовану страву, тоді як домашня їжа у вас не буде викликати підозр. Таким чином, до речі, можна поліпшити своє самопочуття і позбутися від зайвих кілограмів.

У магазини тільки з готівкою
«Але з картою-таки зручніше!» - можете заперечити, і ви і будете частково праві. Однак фінансисти стверджують, що в цьому випадку зростає ризик зробити необдумані покупки, адже фізично ви не будете відчувати гроші і тому без жалю станете витрачати віртуальні купюри, вважаючи, що «їх ще там багато». Психологи теж згодні з тим, що розлучатися з віртуальними грошима набагато простіше, ніж з реальними. Крім того, вони закликають не піддаватися на рекламні виверти, на зразок акції «купи один товар і отримай другий безкоштовно» і ходити в магазини тільки з реальним списком тих продуктів, які вам необхідно купити в даний момент. Такі маніпуляції дозволять вам економити на місяць кругленьку суму.

Перш, ніж щось купити, треба щось продати ...
Пам'ятаєте цю знамениту фразу кота Матроскіна з популярного мультиплікаційного фільму? І це, як відзначають фінансисти, має стати своєрідним девізом, коли ви вирішите спускати чи вам гроші на новий гардероб або краще витратити їх на щось більш суттєве. Іншими словами, перш ніж купувати десяту пару однотипних туфель або черговий наряд, схожий на ті, що вже сумують у вас в шафі, краще проведіть ревізію своїх речей і вирішите, що вам з ним робити далі. Зрозуміло, що прийшла в непридатність одяг або взуття можна утилізувати, але як бути з тими речами, які в принципі ще нічого (або навіть абсолютно нові, з етикетками), але з якихось причин вам перестала подобатися і носити ви їх більше не збираєтеся. Тут вам можуть прийти на допомогу різні сервіси, що дозволяють в режимі онлайн продати (або віддати безоплатно) то, що вам більше не потрібно, або ж подивіться, де в вашому районі знаходяться пункти прийому речей для малозабезпечених сімей і відвезіть все туди. І, до речі, поки ви проводите ревізію, можливо ви зрозумієте, що у вас і так достатньо одягу, тому покупка обновок може поки і почекати.

Розваги можуть і почекати
Ніхто не говорить про те, що вам потрібно стати затворником або строго дотримуватися маршруту дім-робота-дім. Але подумайте про те, скільки грошей ви залишаєте в нічних клубах, ресторанах, барах та інших закладах і уявіть, що якби не ці необдумані витрати, то ви швидше б наблизилися до своєї мрії побувати в тій країні, про яку давно вже мріяли. Щоб мінімізувати витрати, можна згадати часи «квартирників» і запрошувати друзів на чашечку чаю в свої апартаменти. Або можна влаштовувати веселі пікніки та інші активності на свіжому повітрі - тим більше, що погода зараз сприяє цьому. Якщо ж ви не настільки компанійська людина, тоді ви просто можете взяти улюблену книгу і відправитися в парк, щоб насолодитися неспішними прогулянками і спокійним читанням, коли ніхто не відволікає вас від процесу.

Геть шкідливі звички!
Це тільки на перший погляд здається, що покупка міцних напоїв або тієї ж пачки сигарет - не така вже дорога справа. Однак, спробуйте підрахувати, скільки у вас йде на це коштів в тиждень. А в місяць? Якщо ви складете всі ці суми, то, впевнені, бажання потурати своїм поганим звичкам у вас зменшиться. До того ж, зараз в тренді здоровий спосіб життя, тому краще відмовитися від поганих звичок і витратити ці гроші, час і сили на щось більш корисне.



Отзывы
Статті Читать все
Новини Читати все