Відпочивайте з нами!
Ваш персональный консультант Валентина
Залишіть своє ім'я та номер телефону, найближчим часом ми з вами зв'яжемося.

БразилияБразилія — відома у всьому світі як країна футболу і самби, казково-красивого міста Ріо-де-Жанейро і непрохідних джунглів, і, звичайно, самих видовищних карнавалів. Її справедливо називають країною контрастів: пишні тропічні ліси сусідять з величними горами, дикі джунглі з багатомільйонними мегаполісами, чудові пляжі і величезні річки з пустельними плато, ревуть водоспади з затишними тихими океанськими бухтами. Кожен регіон - особливий географічний і етнічний світ. З природних визначних пам'яток найвідоміші - це пляжі Копакабана, Іпанема і Леблон в Ріо-де-Жанейро, гора "Цукрова голова", гора Корковадо, Національний парк Фос-де-Ігуасу, водоспад Ігуасу.


ГЕОГРАФІЯ

Бразилія - ​​найбільша за площею і населенням держава в Південній Америці. Займає східну і центральну частину материка. Межує з Французькою Гвіаною, Сурінамом, Гайаною, Венесуелою, Колумбією, Перу, Болівією, Парагваєм, Аргентиною, Уругваєм. Зі сходу омивається Атлантичним океаном, в якому володіє декількома островами (найважливіший - Фернанду-ді-Норонья).

На півночі країни знаходиться Амазонська низовина (Амазонія) - велика долина однієї з найбільших річок світу. На півночі вона поступово переходить в горбисті рівнини південної частини Гвіанського плоскогір'я (висота 150-700 м, окремі вершини до 1200 м), оточені уздовж державного кордону крутими скелями Серрі-Імер, Серрі-Паріма і Гори Пакарайма (гора Рорайма - 2772 м) . Майже всю решту території країни займає Бразильське плоскогір'я, що підвищується до півдня та північного сходу і круто обривається до вузького краю берегової Приатлантичної низовини. Крайні гірські масиви (Серра-ду-Мар, Серра-да-Мантикейра і інші) досягають висоти 2890 м (гора Бандейра).

КЛІМАТ

На території країни представлені три кліматичні зони: екваторіальна, тропічна і субтропічна.

Самий жаркий район Бразилії - це північний схід (екваторіальний тип клімату). Помірна спека тут спостерігається з січня по травень, коли середні нічні температури становлять +22 ... + 24, денні +28 ... + 30 градусів. І дуже жарко з вересня по грудень, коли середні нічні температури становлять близько +25, денні +32 ... + 34 градуси. Самі посушливі місяці: серпень, вересень, жовтень. У них число днів з опадами не більше 3. Дощовий період триває з січня по травень (до 17 днів на місяць з дощами).

Велика частина території країни розташована в тропічному кліматі. Причому тропічний клімат на рівнинах відрізняється від тропічного клімату на узбережжі. Для території, розташованої в рівнинній місцевості, а це погода Сан-Паулу, Бразиліа, Белу-Орізонті характерні помірні температури. Тут з травня по вересень середні нічні температури становлять +11 ... + 15, середні денні близько +30. В інші пори року середні нічні температури +16 ... + 18, середні денні +27 ... + 29. Найменше опадів випадає з травня по вересень (не більше 3 днів на місяць), в інші пори року число днів з опадами коливається від 16 до жовтні до 24 в грудні.

Узбережжя тропіків, а це міста Ріо-де-Жанейро, Салвадор, Ресіфі характеризується більш жарким кліматом. У саму холодну пору (з травня по вересень) середні нічні температури +17 ... + 19, середні денні + 27 ... + 28. Дуже жарко з січня по березень, коли середні нічні температури близько +23, денні +31 ... + 32 градуси. Самі посушливі місяці - зимові. У них місячна кількість опадів 40-50 мм. Самий дощовий період з грудня по березень (120-130 мм опадів на місяць). Вологість повітря на узбережжі завжди висока.

На піднесених територіях країни клімат високогірний. Тут контрасти температур з висотою загострюються.

На півдні країни (в штатах Санта-Катаріна і Ріу-Гранді-де-Сул) клімат субтропічний. Саме холодну пору з червня по серпень. Середні нічні температури рівні +11 ... + 12, денні +17 ... + 19. Самий жаркий час січень, лютий і березень, коли середні нічні температури +20 ... + 21, середні денні близько +27 ... + 29 градусів. Опади випадають більш рівномірно, ніж на тропічній і екваторіальній територіях країни, число днів з дощами протягом всіх місяців коливається від 10 до 12 днів.

Температура води на південно-східному узбережжі Бразилії з січня по травень 27 градусів, з червня по серпень 26 градусів, з вересня по жовтень 27-28 градусів, в листопаді і грудні підвищується до +29

Найкращий час для відвідування:

У Ріо-де-Жанейро їхати краще з квітня по вересень. В цей час не так жарко, як з листопада по березень, хоча і часто йдуть дощі. Денна температура в літній період коливається від +22 до +32 градусів, а з океану дме легкий теплий бриз. Висока вологість в Ріо-де-Жанейро зберігається цілий рік.

У Амазонію краще їхати в період з серпня до початку грудня. В цей час дощів майже немає. З грудня по квітень дощів також мало, але дуже жарко. Травень, червень і липень - самі дощові місяці.

ЧАС

У Бразилії чотири часових пояси. Час в Бразилії відстає від київського на 4-7 годин. Офіційно час в Бразилії обчислюється по столиці Бразиліа і відстає від київського на 6 або 5 (літній час) годин.

ОФІЦІЙНА МОВА 

Офіційна мова в Бразилії португальська, у великих містах широко поширена англійська.

ВАЛЮТА

Валюта країни - бразильський реал (B $ або BRL), дорівнює ста сентаво.

1 бразильський реал приблизно дорівнює 0,25 долара, 0,22 EUR.

Великі банки працюють з 10:00 до 15:00 з понеділка по п'ятницю. Обміняти валюту можна в банках (найвигідніший курс), обмінних пунктах при туристичних агентствах і торгових центрах, в готелях (змінюють тільки долари) або в аеропорту. Кредитні картки міжнародного зразка приймають до оплати в великих готелях, ресторанах і торгових центрах великих міст. У ресторанах іноземну валюту і туристичні чеки зазвичай не приймають. Перевести в готівку дорожні чеки можна в готелях, банках, турагентствах і більшості великих магазинів, але курс зазвичай менш вигідний, ніж при обміні готівкової валюти.

КУХНЯ

Бразильська національна кухня сформувалася з трьох кулінарних традицій: європейської, африканської і індіанської.

У країні популярні «фейжоада» (своєрідне асорті з чорної квасолі, м'яса, овочів, борошна і спецій), "Мокека" (риба, тушкована в кокосовому молоці разом з креветками і прянощами), густе пюре «туту» з квасолі і м'яса, маринована і обсмажена печінка «сарапател» з різними соусами, в'ялене на сонці м'ясо «карне-ду-сол», "шураско" (м'ясне асорті на грилі), "брігадейрос" (трюфелі зі згущеного молока, какао і масла, покриті шаром шоколаду).

З алкогольних напоїв популярні пиво (багато знавців вважають саме бразильські сорти кращими на континенті), ром, горілка «кашаса» (більш схожа на самогон) і лимонні коктейлі «кайпірінья».

ТРАНСПОРТ

По містах можна пересуватися на таксі (за цінами, що наближається до європейських, але при аж ніяк не європейських розмірах деяких міст - в першу чергу, Сан-Паулу) і автобусах. У Ріо і Сан-Паулу також є метро.

У багатьох внутрішніх і прибережних районах величезну частку перевезень здійснює річковий і морський транспорт. Численні катери, пороми, каботажні судна і просто човни - основний транспорт в Амазонії.

ШОППІНГ

В якості сувенірів з Бразилії можна привезти гамаки і красиві мережива, місцеві сорти кави та натуральну косметику. Бразилія - ​​батьківщина багатьох рідкісних дорогоцінних каменів: цитринів, турмалінів, діамантів. Тут також можна придбати якісні вироби зі шкіри: туфлі, сумки, ремені і гаманці. Магазини працюють зазвичай з 9:00 до 18:30 (великі - до 22:00) по буднях і з 9:00 до 13:00 по суботах.

МИТНИЙ КОНТРОЛЬ

Ввезення іноземної валюти необмежений (суми понад 1000 USD потрібно декларувати), національної - обмежений. Дозволено вивіз іноземної валюти в межах задекларованої при в'їзді суми, національної - тільки за ліцензією ЦБ Бразилії. Ввозиться відео-, кіно-, аудіотехніка не бразільского виробництва оподатковується. Безмитно дозволяється ввозити по одному з наступних предметів: радіоприймач, плеєр, відеокамера, діловий блокнот з комп'ютерною пам'яттю. Заборонено ввіз і вивіз наркотиків, вогнепальної зброї, боєприпасів, медикаментів і радіоактивних матеріалів. Заборонено вивезення будь-яких диких тварин, їх шкур і виробів з шкур, панцирів, пір'я і кігтів.Отзывы
Статті Читать все
Новини Читати все