Відпочивайте з нами!
Ваш персональный консультант Валентина
Залишіть своє ім'я та номер телефону, найближчим часом ми з вами зв'яжемося.

АвстраліяАвстралія - ​​велика високорозвинена держава в Південній півкулі, що займає територію цілого континенту. Площа Австралії 7 692 024 кв. кілометрів, що є шостим показником в світі. Населення країни - 25 301 400 осіб, і в великій мірі воно сконцентровано вздовж східного і південно-східного побережжя. Столиця - Канберра.

ГЕОГРАФІЯ

Крім власне континенту Австралія частиною країни є острів Тасманія і ряд інших островів. З північного заходу і  південного заходу Австралія омивається Індійським Океаном, а зі сходу - Тихим. На південному сході материка знаходиться Тасманове море, а в північно-східній його частині - Великий Бар'єрний риф.

Папуа - Нова Гвінея, Східний Тимор і Індонезія є північними сусідами Австралії, відокремленими від неї Арафурским і Тиморським морями.

КЛІМАТ

Через великі розміри країни в Австралії зустрічаються відразу кілька кліматіческіз зон. На півночі досить жарко, в той час як в Мельбурні значно більш прохолодний середземноморський помірний клімат. У західній Тасманії клімат, як в Англії, і це не дивлячись на те, що столиця Тасманії Хобарт є другим по посушливості містом в Австралії. Температура в деяких південних регіонах взимку може опускатися до мінусових значень.
Оскільки Австралія розташована в південній півкулі, час настання сезонів перевернуто по відношенню до європейського і північноамериканського. Іншими словами, в період з червня по вересень в Австралії зима, в той час, як в період з грудня по березень - літо. Так що Різдво фактично випадає на австралійське літо, а не на зиму, як це відбувається в Північній Америці і Європі.

ЧАС

Австралія є досить великою державою, ширина континенту близька 4 000 км. Саме тому вся територія розділена на три часові зони - Центрально-австралійський час, Східний і Західний.  Штат Південна Австралія, а також Північні території знаходяться в межах пояса Центрального стандартного часу. Різниця з часом по Грінвічу в цих місцях становить 9,5 годин.

Часові пояси Австралії:

У східній частині країни діє Східно-австралійський час, а саме це Квінсленд, Новий Південний Уельс, Тасманія, Вікторія, Австралійська столична територія. Тут різниця з часом за Гринвічем складає 10 годин.

На заході країни відповідно діє Західни-австралійський час, тут різниця складе 8 годин.

Зазначена інформація дійсно для зимового часу.

Що стосується переходу на літній час, тут теж існують відмінності між окремими штатами, тому що, не всі здійснюють цей перехід. Так, Новий Південний Уельс, Південна Австралія, Вікторія, Австралійська столична територія і Тасманія переходять на літній час о 2:00 першої неділі жовтня. У першу неділю квітня повертаються до зимового часу.

ОФІЦІЙНА МОВА

Оскільки основну частину населення Австралії становлять англо-австралійці, відповідно державною мовою в Австралії є англійська, або австралійсько - англійська.

ВАЛЮТА

Грошова одиниця Австралії - австралійський долар (АUD), рівний 100 центам. В обігу знаходяться банкноти номіналом в 100, 50, 20, 10 і 5 доларів, монети в 1, 2 долара, а також в 50, 20, 10 і 5 центів.

КУХНЯ

Національна кухня Австралії одна з найбільш екзотичних і різноманітних кулінарних традицій, в якій перемішалися смакові пристрасті багатьох народів світу. У різний час вихідці з країн Європи та Азії робили свій внесок в розвиток австралійської кухні, приносячи власні родзинки і особливості, і тим самим роблячи її воістину інтернаціональною.

Базовим інгредієнтом австралійської кухні є, звичайно ж, м'ясо. У кожному ресторані клієнтам пропонуються страви зі свинини, яловичини, баранини, птиці і місцевої екзотики - кенгуру і ему.

В австралійському меню активно використовується свіжа риба, лобстери, лангусти, блакитні краби, креветки, прісноводні устриці і гребінці, а також акулячі губи, мальки вугрів, які у великій кількості продаються в супермаркетах і на рибних ринках. Австралія - ​​справжній фруктовий рай. Список фруктового достатку представляють ароматні яблука і груші з Тасманії, ківі, банани, ананаси, цитрусові, папайя, авокадо, манго, лічі, персики квандонг.

ТРАНСПОРТ

Рух в Австралії лівосторонній
Всі дороги сучасні і утримуються в прекрасному стані, плюс австралійська дорожня система розділена на 3 категорії: дороги штатів, федеральні (національні) дороги та місцеві дороги. Австралія є другою країною в світі за кількістю автомобілів на душу населення.
Громадський  транспорт
Система громадського транспорту в Австралії розвинена досить непогано. Всі найбільші міста Австралії мають внутрішнє автобусне сполучення.
Трамвайна мережа на даний момент функціонує тільки в Аделаїді і Мельбурні, лінії швидкісного трамвая працюють в Мельбурні та Сіднеї.

Залізничний  транспорт
Прекрасно підходить для комфортабельних тривалих подорожей на поїзді залізнична мережа Австралії розвинена чудово, загальна протяжність шляхів становить 33 819 км. Більшу частину залізничних сполучень займають приватні залізниці, які в свій час розвивалися в Австралії набагато активніше державних.
Оскільки дороги будувалися різними компаніями, серед них не було домовленості про стандарти будівництва, в результаті чого відрізняються, як колії, так і поїзди. Велика Південна залізниця вважається найбільшою і обслуговує її три фірмових швидкісних поїзди: Indian Pacific (на маршруті: Сідней - Аделаїда - Перт), The Ghan (Аделаїда - Аліс-Спрінгс - Дарвін) і The Overland (Мельбурн - Аделаїда). Залізнична компанія Country Link обслуговує лінії між Брісбені, Канберра і Мельбурн через Сідней. Все материкові столичні міста Австралії з'єднуються лініями стандартної колії.

Авіаційний транспорт
В Австралії дуже добре розвинений повітряний транспорт. Наприклад, вартість квитка на літак від Сіднея до Мельбурна буде в районі 100-150 доларів за людину. Найбільші аеропорту знаходяться в Сіднеї, Мельбурні, Брісбені, Перті, Аделаїді, Кернс, Голд-Кості, Канберрі, Хобарті і Дарвін.

МИТНИЙ КОНТРОЛЬ

Ввезення національної та іноземної валюти не обмежене, суми понад 10 тисяч австралійських доларів (AUD), а також безготівкові платіжні засоби, підлягають декларуванню. Дозволено ввезення в Австралію без сплати митних зборів і податку на продаж товарів наступних категорій:
Група 1 - товари індивідуального користування (подарунки, фото- і відеокамери, спортивне і електронне устаткування, шкіряні вироби, годинники, парфумерія та коштовності) загальною вартістю до 900 австралійських доларів для осіб старше 18 років і до 450 австралійських доларів - для осіб віком до 18 років. Також в багажі можна безмитно ввезти розумну кількість одягу, взуття та предметів особистої гігієни.
Група 2 - алкогольна продукція з розрахунку не більше 2,25 л на людину віком не менше 18 років.
Група 3 - тютюнові вироби в кількості до 50 сигарет або 50 грамів сигар і інших виробів з тютюну незалежно від того, де вони були придбані.Отзывы
Статті Читать все
Новини Читати все